Ekologiczne kartki świąteczne

kartki swiateczne z recyklinguW dzisiejszych czasach sporo słyszy się o ekologicznym podejściu do różnych spraw. Okazuje się bowiem, że właściwie na każdym kroku możemy przyczyniać się do ochrony środowiska naturalnego. Nie trzeba wcale wielkich czynów, lecz wystarczy zwrócić uwagę na to w jaki sposób wykonuje się codzienne czynności. Może to dotyczyć nawet robienia kartek świątecznych.

 Zbliża się Boże Narodzenie i warto zacząć planować w jakiej formie złożymy życzenia bliskim osobom, z którymi nie będziemy mogli się zobaczyć. Z pewnością wysłanie własnoręcznie wykonanej kartki będzie wspaniałą niespodzianką. Warto mieć przy okazji na względzie ekologiczne podejście do sprawy. Może po prostu najlepiej zrobić bożonarodzeniową kartkę na komputerze? Potem wyśle się ją mailem do dowolnej ilości osób. To oczywiście niezły pomysł, ale troska o dobra kondycję naszej planety nie wyklucza ręcznego robienia kartek na Boże Narodzenie. Tradycja ich wysyłania zanika, może warto jednak spróbować ją podtrzymać. Najpierw należy zdobyć papier z recyklingu, który będzie stanowił podstawę naszej pocztówki. Będzie ona ozdabiana materiałami ekologicznymi, czyli albo pochodzącymi również z recyklingu, albo przeznaczonych do wyrzucenia. Zamiast umieszczać coś od razu w koszu zawsze warto zastanowić się czy nie przyda się ponownie.

 Jedna z ciekawych propozycji ozdobienia świątecznej kartki polega na wykorzystaniu zużytych torebek herbaty, a dokładniej ich etykietek. Robi się z nich kwadraciki i składa w taki sposób, że powstają ciekawe rzeczy związane z Bożym Narodzeniem, na przykład gwiazda betlejemska czy śnieżynki. Potem przyklejamy je na kartkę używając kleju, oczywiście ekologicznego. Pocztówkę świąteczną można udekorować origami, używając do tego na przykład przeczytanych gazet. Istnieją również inne pomysły na tworzenie kartek z tak zwanych materiałów z odzysku. Wystarczy przyjrzeć się opakowaniom po ciastkach, kartonom po napojach, torebkom po prezentach. Zamiast wyrzucać spraną bluzkę czy podartą serwetę warto spróbować powycinać z nich choinki, bałwanki, prezenty itp. Z małych guzików można zrobić bombki. Warto też wiedzieć o tym, że można kupić materiały plastyczne z recyklingu. Być może przydadzą się podczas własnoręcznego tworzenia kartki na Boże Narodzenie.

Udostępnij na:
(Visited 2 266 times, 2 visits today)
Ocena artykułu
[Oddanych głosów: 1 Średnia: 1]