Co zrobić ze starymi oknami PCV?

stare-okna-pcv-co-zrobicOkna z PCV stają się coraz powszechniejsze i w wielu budynkach zastępują klasyczne okna drewniane. Spora liczba osób decyduje się na samodzielny montaż okien plastikowych, jednak często pojawia się dylemat – co zrobić ze starymi oknami. Jeśli stare okna są drewniane, wówczas odpowiedź wydaje się być prosta. Zupełnie inaczej jest jednak w sytuacji, kiedy chcemy pozbyć się starych okien z PCV. Jak się okazuje, możliwości jest kilka.

KTO ODBIERZE STARE OKNA PCV?

Jedną z opcji jest wystawienie starych okien z PCV na sprzedaż (możemy też zamieścić ogłoszenie o tym, że oddamy je za darmo). W sieci można znaleźć mnóstwo ogłoszeń z używanymi oknami z odzysku, które często są sprowadzane zza granicy. W ten sposób wiele osób pozbywa się starych okien z PCV. Niekiedy pochodzą one na przykład z rozbiórki. Oczywiście opcja oddania używanych plastikowych okien wchodzi w grę wyłącznie wówczas, gdy stolarka okienna jest w dość dobrym stanie. W przeciwnym razie, gdy okna są mocno zniszczone, raczej nie znajdzie się na nie chętny nabywca. Wystawiając ogłoszenie warto precyzyjnie określić rozmiary okien (razem z framugami).

A MOŻE KURNIK, STAJNIA, ALBO BUDYNEK GOSPODARCZY?

Inną możliwością jest przechowywanie starych okien z PCV w piwnicy. Jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym i posiadamy budynki gospodarcze, wówczas stare okna można ponownie wykorzystać. Używane okna plastikowe mogą idealnie sprawdzić się chociażby jako okna inwentarskie do budynków hodowlanych. Takie rozwiązanie jest godne polecenia przede wszystkim dla tych osób, które posiadają oborę, stajnię bądź kurnik. Warto jednak dodać, że stare okno z PCV można również wykorzystać do zamontowania w piwnicy, magazynie czy lufciku. Co więcej, jeśli w przydomowym ogrodzie posiadamy altanę bądź domek do składowania narzędzi, to takie okno również może okazać się przydatne. Możliwości wykorzystania starych plastikowych okien jest naprawdę sporo, warto więc dobrze się zastanowić, zanim zdecydujemy się je wystawić na sprzedaż.

PUNKTY GROMADZENIA ODPADÓW PROBLEMOWYCH

Stare plastikowe okna niekiedy jednak mogą okazać się bezużyteczne, zwłaszcza jeśli są mocno zniszczone. Wówczas można się ich pozbyć po prostu jako odpadów budowlanych. Najłatwiej starych okien pozbędziemy się wynajmując do tego celu odpowiednią firmę (za opłatą). W niektórych miastach funkcjonują tak zwane Punkty Gromadzenia Odpadów Problemowych, do których także są przyjmowane stare okna z PCV. Zgodnie z przepisami prawnymi, elementy plastikowe starych okien (tak samo, jak rury, wykładziny podłogowe i zadaszenia) mogą być oddawane na wysypisko (jeżeli nie posiadają znaku ponownego wykorzystania).

Udostępnij na:
(Visited 4 802 times, 7 visits today)
Ocena artykułu
[Oddanych głosów: 6 Średnia: 3.3]