Co można zrobić z opakowań po jajkach?

ozdoby-z-opakowanWłasnoręczne tworzenie wielkanocnych dekoracji staje się coraz bardziej popularne. Jak się okazuje, przy bardzo niskim nakładzie finansowym możemy stworzyć chociażby efektowny stroik wielkanocny z makaronu czy oryginalnego baranka z waty. Pomysłów na takie ozdoby jest bardzo wiele i właściwie to my sami możemy zadecydować, jakimi akcesoriami i dodatkami ozdoby nasz dom z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Im bardziej oryginalna będzie dana ozdoba, tym lepiej.

Takimi dekoracjami można ozdabiać zarówno wielkanocny stół, jak i okienny parapet.
ZAMIAST DO KOSZA, STWÓRZ DEKORACJE

Dekoracje wielkanocne możemy dzisiaj tworzyć z wielu rozmaitych surowców i materiałów. Mogą to być na przykład przedmioty z masy solnej, wikliny bądź z papieru, ale oczywiście nie tylko. Jak się okazuje, nawet wykorzystując zwykłe opakowania po jajkach, możemy wyczarować mnóstwo fantastycznych ozdób. Jajek jak wiadomo, w okresie przedświątecznym zużywa się dość wiele, głównie do wypieków, dlatego opakowania z nich warto pozostawić. Przy pomocy tak prostych przedmiotów wyczarujemy oryginalne kwiaty lub podstawki na pisanki, które znakomicie sprawdzą się na świątecznym stole. Z opakowań po jajkach można też stworzyć wiele ciekawych zwierzaków, które na pewno przypadną do gustu przede wszystkim młodszym członkom naszej rodziny. Takie dekoracje będą tam samo oryginalne jak zwierzątka z wydmuszek i pozwolą maluchom stworzyć własne małe zoo.

KWIATY – TULIPANY, RÓŻE Z WYTŁOCZEK PO JAJKACH

Z opakowań po jajkach najprościej jest jednak wykonać kwiaty – mogą to być na przykład róże lub tulipany. By wyczarować takie ozdoby, wystarczy wyciąć elementy znajdujące się na samym dnie opakowań, a następnie zadbać o wykonanie płatków. Jeśli będziemy chcieć, by kwiaty z opakowań po jajkach nabrały jeszcze piękniejszego wyglądu, wówczas możemy je pomalować – kolorowymi pisakami lub farbami plakatowymi. Takie zajęcie na pewno przypadnie do gustu przede wszystkim przedszkolakom, więc warto zachęcić dzieci do wspólnego tworzenia tego rodzaju ozdób wielkanocnych.

DEKORACYJNE OPAKOWANIE NA PISANKI WIELKANOCNE

Opakowania po jajkach można również wykorzystać do wykonania oryginalnych podstawek na pisanki. Pisanki to niewątpliwie jeden z najważniejszych symboli świąt Zmartwychwstania Pańskiego, więc na pewno nie może zabraknąć ich na naszym świątecznym stole. By jednak kolorowe jajka prezentowały się pięknie i efektownie, warto zadbać o ich oryginalną oprawę. W tym celu podstawka na pisanki z opakowania po jajkach sprawdzi się idealnie. Wystarczy, że pomalujemy ją na ciekawy kolor. Taką podstawkę można też udekorować dowolnymi dodatkami: brokatem, cekinami lub na przykład zielonymi gałązkami bukszpanu.

Udostępnij na:
(Visited 1 573 times, 1 visits today)
Ocena artykułu
[Oddanych głosów: 3 Średnia: 2.3]