Eko-zakupy z eko-torbą

torby-ekologiczneCzas zwykłych szarych polietylenowych reklamówek, określanych mianem jednorazówek powoli kończy się, pojawiają się one jeszcze gdzie niegdzie, ale zdecydowanie jest ich coraz mniej. Jaki jest powód?

Powodów jest kilka; po pierwsze ich następczynie są bardziej przyjazne środowisku, po drugie zaczynamy je zastępować znacznie wytrzymalszymi torbami wielokrotnego użytku, za które płaci się raz i używa przez długi czas,  a trzecim czynnikiem sprawczym jest moda na zmianę codziennego stylu.

Ekologiczne torby są obecnie na topie, pokazywanie się z nimi w ręku to żadna ujma, tym bardziej, że każdy z nas może wybrać taką torbę,  jaka najbardziej będzie odpowiednia dla jego stylu.

Zdecydowanie najlepszym wyjściem jest zaopatrzenie się w torbę lnianą, bawełnianą lub siatkę sznurkową. Biją one rekordy wytrzymałości jak też popularności. Posiadają ciekawe nadruki, w tym także treści reklamowe, przez co dana firma dociera do swoich potencjalnych klientów. Więc jak się okazuje korzyści z ich użytkowania może być znacznie więcej. Co do siatki ze sznurków, to przeżywa ona obecnie renesans. Chętnie wracamy do starych, jakbyśmy to dzisiaj powiedzieli gadżetów. Wiele osób ze starszego pokolenia na pewno z sentymentem patrzy na tego rodzaju torby, bo one zwyczajnie sprawdzają się, podczas zakupów w warzywniaku i każdym innym sklepie. Jeśli nie potrzebujemy naszej siateczki śmiało schowamy ją do kieszeni czy torebki natomiast kiedy zajdzie potrzeba zmieszczą się w niej nawet duże gabarytowo przedmioty, a co najważniejsze podczas kolejnej wizyty w sklepie nie musimy płacić aby otrzymać reklamówkę.

Do ciekawszych pomysłów na wygodne zakupy należy torba składana. Kiedy jest złożona zajmuje minimum miejsca i może być noszona przez cały czas. Występuje w wersji zapinanej na zamek, napy, rzepy lub jest chowana w pokrowcu. Wszystko po to aby umilić zakupy oraz powrót z nimi do domu. Przenoszenie produktów w kilku jednorazówkach z reguły bardzo słabych jest niekomfortowe i graniczy z ryzykiem, że reklamówka się zerwie. Mając w zanadrzu torbę lnianą czy bawełnianą nie trzeba się takich rzeczy obawiać, są bardzo mocne i wielorazowe. Zdarza się jednak i tak, że akurat zapomnieliśmy zabrać torby na zakupy, wtedy prosimy panią w kasie o reklamówkę ekologiczną– biodegradowalną. Nie jest ona czymś złym i podobnie jak inne torby może być wykorzystywana kilkakrotnie, oczywiście krócej niż torby płócienne, ale zawsze z korzyścią dla środowiska naturalnego.

Udostępnij na:
(Visited 525 times, 1 visits today)
Ocena artykułu
[Oddanych głosów: 0 Średnia: 0]