Agroenergetyka – pomysł na dochodowy biznes

agroenergetyka jak zacząćFundusze unijne bardzo skutecznie pomagają polskim samorządom i organizacjom, lecz też osobom prywatnym na zaawansowane technologicznie inwestycje. W dzisiejszych czasach równie ważne co zmniejszenie emisji Co2 i sposoby oszczędzania energii, istotne jest znalezienie i zastosowanie alternatywy do kurczących się zasobów paliw kopalnych, które służą transportowi.

Dla osób działających w branżach, które mogą być zainteresowane odnawialnymi źródłami energii wiele firm organizuje szkolenia z zakresu energetyki. Są one szczególnie kierowane do projektantów, deweloperów, architektów, zarządców nieruchomości. Szkolenia takie mają na celu budowanie świadomości konieczności oszczędzania energii oraz korzyści jakie z tego bezpośrednio wynikają dla klientów.

W tym zakresie ważne są ekologiczne biogazownie, a również biopaliwa wytwarzane z biomasy. Istnieją już auta napędzane ekologicznym biometanem, ale też farmy rolnicze w Polsce i w innych krajach produkują tony rzepaku i zbóż dla potrzeb estryfikacji paliw do samochodów. Jak wytwarza się biopaliwa – to proste, w chemicznym procesie estryfikacji z oleju, lub alkoholowej fermentacji roślin, najczęściej jadalnych, pozyskuje się etanol – rodzaj alkoholu. Ten zaś póki co, koncerny paliwowe dolewają do tradycyjnych benzyn i oleju napędowego, w proporcjach przewidzianych przez normy. Oczywiście jest to zarobek dla rolników także, bo oznacza dla nich pewny zbyt.

Co prawda, niektórzy idą jeszcze dalej, znane są już statki, samochody, a nawet samoloty które napędza najczystsza z najczystszych energii – jak działa energia ze słońca. Niestety póki co, słońce nie jest dostępnym źródłem energii przez 24 h, równo we wszystkich ziemskich lokalizacjach. Podobnież energia z  wiatru, wiatr bowiem nie zawsze wieje z równą siłą, wiedzą coś o tym żeglarze.

Pewną nadzieje jeszcze upatruje się w energii fal – energetyka wodna. Istnieją już w europie turbiny na dnie mórz, napędzane prądami morskimi, są bardzo wydajne. Niemniej o wiele lepszy jest projekt pływaków falowych z Australii, posadowiony na dnie morskim. W podobne pływaki zaopatrywane są lodzie, pozyskują energię z samego faktu, że woda faluje.
To obiecujące projekty pozyskiwania odnawialnej energii. Kolejnym z nich jest proces osmozy – elektrownie taką zbudowano z powodzeniem w jednej z duńskich cieśnin.

Udostępnij na:
(Visited 434 times, 1 visits today)
Ocena artykułu
[Oddanych głosów: 1 Średnia: 5]