Maszyna rolnicza od komornika

maszyna-rolnicza-od-komornikaJeszcze do niedawna licytacje komornicze były kojarzone przede wszystkim z możliwością kupienia taniego samochodu. Tymczasem obecnie coraz bardziej popularne jest licytowanie mieszkań własnościowych czy spółdzielczych, a także sprzętu biurowego oraz maszyn rolniczych.

Oferty wydają się kusić niezwykle niskimi i atrakcyjnymi cenami, ale zanim przystąpimy do zakupu maszyny rolniczej od komornika, warto poznać zasady kupowania rzeczy na licytacjach komorniczych.

Licytacje komornicze dają wiele możliwości, jednak dokonywanie tego rodzaju transakcji wcale nie jest aż takie powszechne. O licytacjach komorniczych samochodów czy nieruchomości najczęściej dowiadujemy się przede wszystkim z portali internetowych – obwieszczeń o planowanych licytacjach można szukać między innymi na stronie Krajowej Rady Komorniczej czy na różnych witrynach kancelarii komorniczych i firm windykacyjnych. Uczestnikiem licytacji maszyny rolniczej czy budowlanej może zostać praktycznie każdy, kto będzie zainteresowany zakupem. Oczywiście trzeba mieć przy sobie określoną sumę pieniędzy, a także dowód osobisty. Jeśli interesuje nas zakup maszyny rolniczej na licytacji komorniczej, warto na bieżąco zapoznawać się z aktualnym terminem, gdyż niekiedy aukcje są odwoływane w ostatnim momencie – wówczas jest to najczęściej związane po prostu z uregulowaniem długu przez dłużnika. Jeśli natomiast będziemy mogli przystąpić do licytacji, wówczas konieczna będzie wpłata rękojmi w wysokości najczęściej około dziesięciu procent szacowanej ceny.

Licytacja komornicza określonej maszyny rolniczej na ogół odbywa się w miejscu wskazanym w obwieszczeniu o licytacji. Przyjęło się sądzić, że najczęściej licytacje odbywają się w punkcie, w którym znajduje się licytowana rzecz, więc do takiej licytacji może dojść na przykład na terenie należącym do dłużnika – może to być parking, magazyn, ale równie dobrze taka licytacja może zostać zorganizowana w siedzibie określonej kancelarii komorniczej.

Zakup maszyny rolniczej z licytacji komorniczej, podobnie jak zakup samochodu czy sprzętu biurowego stwarza szansę nabycia określonych przedmiotów po znacznie niższych cenach, co dla wielu osób jest szczególnie istotne w dobie kryzysu. W ten sposób można stać się posiadaczem dobrej jakości sprzętu budowlanego, rolniczego czy przemysłowego, nic więc dziwnego, że takie licytacje komornicze cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Udostępnij na:
(Visited 416 times, 1 visits today)
Ocena artykułu
[Oddanych głosów: 2 Średnia: 3]