Elektro-rower nowoczesny środek transportu

rower-elektrycznyZ pewnością wielu z was pamięta jeszcze sytuację sprzed trzydziestu lat. Wtedy sporadycznie po polskich drogach poruszały się samochody osobowe. W związku z tym nie było praktycznie żadnego problemu z parkowaniem i korkami. Sytuacja zaczęła się zmieniać zaraz po 1989 roku. Wtedy Polscy zachłysnęli się wolnym rynkiem i praktycznie masowo zaczęli kupować pojazdy produkcji zachodniej. Przez dwadzieścia lat dorobiliśmy się ogromnego tłoku na drogach i potwornych problemów z zaparkowaniem samochodu. Oczywiście to jeszcze nie koniec świata. Ludzkość stara się radzić sobie z takimi problemami. Jednym z remediów spokojnie może być rower elektryczny.

Elektro-rower jest niezwykle prostym pojazdem. Na pierwszy rzut oka wygląda jak standardowy rower. Przy bliższym przyjrzeniu zauważyć można jednak akumulator i malutki rowerowy silnik elektryczny. Dzięki zastosowaniu układów kabli, napęd pojazdu może być realizowany za pomocą pedałów lub jednostki napędowej. W tej sposób jazda na rowerze elektrycznym staje się o wiele bardziej przyjemna i mniej męcząca. Pojazd może zatem być świetnym środkiem transportu. Co więcej, nie ma większego problemu z pokonaniem wzniesień oraz innych przeszkód terenowych.

Rowery elektryczne są dosyć nowym wynalazkiem. Mimo iż sprzedaje się je od niemalże dwudziestu lat, dopiero kilka lat temu pojawił się na nie boom. Jako pierwsza elektro-rowery odkryła Japonia. Do dzisiaj w tym kraju sprzedaż tych pojazdów corocznie rośnie o 25 procent. Zaraz za dalekowschodnim sąsiadem urok e-rowerów odkryły także Stany Zjednoczone i Europa. Pisząc o Europie mamy oczywiście także na myśli Polskę. Nasz kraj jest o tyle aktywnym uczestnikiem tego rynku, że posiadamy nawet własnego producenta.

Szeroka moda na rowery elektryczne nie jest zjawiskiem pustym. Dzięki tym pojazdom niezwykle łatwo jest poruszać się po zatłoczonych miastach. Elektro-rower wciśnie się między samochody stojące w korkach oraz ma prawo poruszać się po trasach dla rowerów. Ponadto pojazd można zaparkować na chodniku i nie poniesiecie z tego tytułu praktycznie żadnej opłaty.

Kolejnym wyznacznikiem sukcesu e-rowerów są potężne oszczędności. Pełne naładowanie akumulatora nie będzie kosztować więcej niż dwa złote. Za te pieniądze pokonać możecie nawet 140 km. Dzięki tak niskim kosztom, elektro-rower bezapelacyjnie wygrywa porównanie chociażby z samochodem, czy pojazdami komunikacji miejskiej. Co więcej, posiadacz roweru elektrycznego nie musi go rejestrować, ani ponosić corocznych opłat związanych z ubezpieczeniem.

Dzięki jeździe na rowerze napędzanym silnikiem elektrycznym uśmiechnie się do was nie tylko portfel, ale również i ekolodzy. Pojazd ten nie emituje bowiem do atmosfery praktycznie żadnych szkodliwych substancji. Dzięki temu nie przyłożycie ręki do poszerzającej się dziury ozonowej, czy coraz gorszego składu chemicznego powietrza.

Udostępnij na:
(Visited 521 times, 1 visits today)
Ocena artykułu
[Oddanych głosów: 0 Średnia: 0]