Ekologiczne sprzątanie łazienki domowymi sposobami

sprzatanie-lazienkiOd pewnego czasu bardzo duży nacisk kładzie się na ekologię, która ma na celu ochronę otaczającego nas środowiska przyrodniczego. W trosce o stan powietrza, lasów oraz wód, warto dotychczas używane sztuczne preparaty chemiczne do czyszczenia żelazka czy piekarnika zastąpić znacznie bardziej ekologicznymi specyfikami. Zalicza się do nich ocet, sodę oczyszczoną, kwasek cytrynowy oraz sok z cytryny.

To tylko przykładowe środki, które będą pomocne w ekologicznym sprzątaniu łazienki, kuchni czy każdej innej części naszego mieszkania.

BEZ CHEMII W ŁAZIENCE – ZDROWIEJ

Aby nasza łazienka lśniła czystością, wcale nie trzeba jej sprzątać przy pomocy dostępnych na rynku chemicznych preparatów. Być może skutecznie one rozprawiają się z zabrudzeniami, ale z całą pewnością nie pozostają one bez wpływu na nasze zdrowie. Ekologiczne czyszczenie łazienki sprawi natomiast, że całe pomieszczenie będzie wolne od groźnych związków, które zalegając w naszym organizmie mogą powodować wiele niebezpiecznych schorzeń. Do ekologicznego sprzątania można wykorzystać wodę, ocet, sodę oczyszczoną, a także szare mydło. Takimi preparatami z powodzeniem wyczyścimy wannę z hydromasażem czy pozbędziemy się uporczywego brudu z baterii czy ze słuchawki do prysznica. Takie środki są nie tylko ekologiczne, ale i znacznie tańsze, a co więcej, można je znaleźć praktycznie w każdej kuchni.

NATURALNE ZAMIENNIKI CHEMII ZA GROSZE

Do wyczyszczenia umywalki, toalety czy brodzika można wykorzystać sok z cytryny, zwłaszcza, że taki środek nie tylko czyści, ale i ma działanie antyseptyczne. Ze swojej czyszczącej mocy jest także znana soda oczyszczona, która jest także substancją całkowicie bezpieczną oraz naturalną. Soda doskonale sprawdzi się przede wszystkim do mycia powierzchni wanny czy zlewu. Dodatkowo środek ten skutecznie neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Ekologiczne sprzątanie łazienki nie może obejść się również bez octu. Ocet nie tylko odłuszcza i zmiękcza wodę, ale również znakomicie radzi sobie z usuwaniem kamienia. Ze względu na swoje właściwości bakteriobójcze, ocet może być wykorzystywany do czyszczenia właściwie każdej powierzchni w domowej łazience.

ORZECHY… DO PRANIA I DO ZMYWARKI

Jeśli chcemy całkowicie wyeliminować sztuczne środki czyszczące  z naszego życia, wówczas możemy też zaprzyjaźnić się z tak zwanymi orzechami piorącymi. Jak się okazuje, produkt ten ma bardzo szerokie zastosowanie, ponieważ oprócz prania może być też wykorzystywany do czyszczenia różnych sprzętów czy jako środek myjący do zmywarki. Orzechy piorące są korzyścią nie tylko dla środowiska, ale i dla naszego budżetu – można bowiem wykorzystywać je do prania nawet kilkakrotnie.

Udostępnij na:
(Visited 185 times, 1 visits today)
Ocena artykułu
[Oddanych głosów: 1 Średnia: 4]