Oferta kredytowa dla młodych rolników

preferencyjne-wsparcie-finasowe-dla-rolnikowBanki przygotowują specjalne oferty kredytów i pożyczek, dostosowując warunki kredytowania do różnych grup potencjalnych klientów. Młode małżeństwa mogą liczyć na specjalnie przygotowane dla nich kredyty mieszkaniowe dla młodych małżeństw, osoby zadłużone mają szansę poprawić swoją sytuację dzięki ofercie kredytów konsolidacyjnych, a ci, którzy szybko potrzebują pieniędzy, mogą zwrócić się o kredyt bez zaświadczeń o zarobkach lub szybką pożyczkę chwilówkę. Niektóre banki przygotowały także specjalną ofertę kredytową dla młodych rolników. Nadrzędnym celem takich ofert kredytów rolniczych jest zachęcenie młodych ludzi, którzy urodzili się na wsi lub mieli kontakt z gospodarstwem rolniczym o podjęcie dalszej działalności w tym zakresie i o zapewnienie ciągłości i rozwoju gospodarki rolnej.
WARUNKI FORMALNE PREFERENCYJNYCH WARUNKÓW KREDYTOWYCH
Niektóre banki przygotowały ofertę kredytową dla „młodego rolnika”. Takie kredyty dostępne są dla osób, które nie ukończyły 40. roku życia, posiadają wykształcenie rolnicze lub mają 3-letni staż pracy w gospodarstwie rolnym.

W jednym banku wymagane będzie posiadanie wykształcenia rolniczego i jednoczesne posiadanie gospodarstwa rolnego przez okres dłuższy niż 3 lata. Dodatkowym warunkiem jest płacenie składek KRUS przez 3 lata lub zaświadczenie o pracy w innym zakładzie rolnym przez okres 3 lat. Zazwyczaj okres spłaty kredytu dla młodego rolnika wynosi 15 lat.

 

PRZEZNACZENIE KREDYTU

Taki kredyt gotówkowy dla młodych rolników można spożytkować na założenie gospodarstwa rolnego lub udoskonalenie i unowocześnienie już istniejącej działalności. Rolnik może dzięki pożyczonym pieniądzom kupić nowe maszyny rolnicze, kupić grunty rolne, nieruchomości rolne, zmodernizować i rozbudować budynki gospodarcze, uruchomić I cykl produkcyjny itd. Oczywiście na taki kredyt dla młodego rolnika nałożone są pewnie warunki, które musi spełniać potencjalny kredytobiorca. W zależności od banku warunki te mogą się nieco różnić.

 

WSPARCIE MARZEŃ ROLNICZYCH

Kredyt lub pożyczka to znakomita pomoc dla ludzi, którzy skończyli studia wyższe związane z rolnictwem i chcą naprawdę związać swoje życie z pracą na wsi. Młode osoby, których rodzice posiadają gospodarstwo rolne i które w przyszłości przypadnie właśnie im także mogą być zainteresowani kredytem dla młodych rolników, który pomoże usprawnić i unowocześnić funkcjonowanie gospodarstwa rolnego.

Udostępnij na:
(Visited 271 times, 1 visits today)
Ocena artykułu
[Oddanych głosów: 1 Średnia: 5]