Jak walczyć z miotłą zbożową?

Efektywna uprawa zbóżAby efektywnie poprawić plonowanie zbóż, należy zawsze zadbać o to, by odpowiednio wcześnie usunąć zachwaszczenie. Jednak nie tylko czas jest ważny. Proces o tak dużym znaczeniu dla zboża należy zawsze przeprowadzić z wykorzystaniem odpowiednich preparatów. Jesienna ochronna zbóż ozimych, czyli jęczmienia, żyta, pszenicy i pszenżyta wymaga zastosowania odpowiedniego herbicydu. To jest o tyle ważne, że jeśli faktycznie ochrona zboża ma być konkretna i skuteczna, nie wolno pozwolić sobie na przypadkowy wybór. Każdy preparat musi zostać dokładnie sprawdzony, zarówno pod kątem bezpieczeństwa, jak i wydajności stosowania.

 

Odpowiedni oprysk to najlepsze efekty

Herbicydy do jesiennej ochrony należy wybierać w oparciu o ich substancję aktywną. Jeśli mamy do czynienia ze składnikiem w postaci prosulfokarbu, można w sposób skuteczny zwalczyć nawet najbardziej odporne formy miotły zbożowej. Ważne jest też to, by wykorzystać odpowiedni moment do zastosowania herbicydu na zboże. Najlepiej taki zabieg wykonać bezpośrednio przed lub krótko po tym, gdy chwasty zaczną wschodzić.

 

Przede wszystkim wydajność

Jeśli chodzi o Boxer, czyli oprysk na miotłę zbożową Syngenta.pl, jego ogromną zaletą jest wydajność. Tak naprawdę wystarczy zastosować dwa litry na hektar, aby zaobserwować konkretne efekty. Ważne jest też maksymalne bezpieczeństwo. Ten oprysk stosować można przez wiele lat na jednym polu. Jest to możliwe, bo nie występuje ryzyko, że powstanie odporna forma miotły zbożowej. To też pozwala na bardziej swobodne działania.

 

Gdzie kupować takie środki?

Na pewno trzeba zwrócić uwagę na fakt, że kupowanie takich środków najlepiej powinno się załatwiać w profesjonalnych sklepach sprzedających herbicydy i inne środki. Tutaj jest oczywiste, że nie możemy pozwolić sobie na niepewne źródła. Szukając pewnego sklepu warto potraktować z uwagą sklep Syngenta. To miejsce, które oprócz bardzo szerokiego i zróżnicowanego asortymentu, oferuje konkretne doradztwo, jeśli chodzi o dobór konkretnych środków.

Udostępnij na:
(Visited 266 times, 5 visits today)
Ocena artykułu
[Oddanych głosów: 0 Średnia: 0]