Jak sadzić iglaki w ogrodzie?

Iglaki-w-ogrodzieAranżacja ogrodu wymaga nie tylko pewnego gustu estetycznego, ale także wiedzy na temat potrzeb roślin, które chcemy zasadzić. Dotyczy to w takim samym stopniu drzew, krzewów, kwiatów, traw, owoców i warzyw. Pamiętajmy o tym jeszcze na etapie planowania naszego ogrodu.

DRZEWKA I KRZEWY IGLASTE W ARANŻACJACH OGRODOWYCH

Często koło naszego domu pojawiają się różnego rodzaju dekoracje ogrodowe, ale niewątpliwie największą jego ozdobą są właśnie drzewa, krzewy i kwiaty. Wiele osób chętnie sadzi w swoim ogrodzie iglaki, ale trzeba wiedzieć jak robić to w prawidłowy sposób. Przede wszystkim trzeba wiedzieć kiedy można się za to zabrać. Jeśli kupimy iglaki w pojemnikach, to można je sadzić właściwie w dowolnym miesiącu wiosennym, letnim lub jesiennym. Z kolei iglaki, które są połączone z bryłą ziemi sadzimy zanim pojawią się na nich zielone pąki, czyli najlepszy czas to połowa kwietnia do połowy maja. Kolejny moment to okres od połowy sierpnia do połowy października. Zanim przystąpimy do urządzania ogrodu z pomocą iglaków trzeba je podlać. Potem wykopujemy dołki, do których wsypujemy ziemię wymieszaną z kompostem. Po wsadzeniu iglaka do dołka zasypujemy go taką samą mieszanką użyźniającą.

SADZENIE IGLAKÓW KROK PO KROKU

Bardzo ważne jest to, żeby sadzić iglaki w odpowiednich odległościach od siebie czy innych roślin. Chodzi o to, żeby miały wystarczająco dużo miejsca nawet kiedy już urosną. W związku z tym pomiędzy krzewami zostawiamy od 1 m do 3 m, a pomiędzy drzewami od 3 m do 5 m. Nie zapominajmy też o wykonaniu dookoła każdego iglaka kilkudziesięciocentymetrowego zagłębienia oraz wypełnieniu go ściółką. Będzie się w nim zbierać woda. Następnie powinno się raz dziennie zraszać iglaki. Bez wątpienia warto posadzić w swoim ogrodzie iglaste krzewy lub drzewa  – ładnie wyglądają i to przez cały rok, zwykle są wytrzymałe na różne warunki atmosferyczne, a także łatwe w uprawie, a poza tym są bardzo różnorodne i można im nadawać pewne kształty. Oznacza to, że wystarczy kupić kilka iglaków, żeby stworzyć urozmaiconą zieloną aranżację, chociaż niewątpliwie warto też zadbać o ładne kwiaty ogrodowe. Efekt ostateczny powinien być taki, żebyśmy czuli się w swoim ogrodzie naprawdę wyjątkowo.

Udostępnij na:
(Visited 308 times, 1 visits today)
Ocena artykułu
[Oddanych głosów: 2 Średnia: 4]