Energooszczędne i wygodne w użytku piece i kotły

ekonomiczne-kotlyOszczędność energii to dzisiaj priorytet w kwestii ogrzewana domów i mieszkań. Kładzie się na to duży nacisk z uwagi na ochronę środowiska jak też zmniejszenie wydatków związanych z eksploatacją urządzeń grzewczych. Producenci stawiają na nowoczesne rozwiązania zapewniające obniżenie kosztów oraz komfort użytkowania pieca czy też kotła grzewczego. Dlatego konstruuje się jeszcze szczelniejsze i trwalsze piece żeliwne, piece z podajnikami dozującymi odpowiednią ilość paliwa stałego potrzebnego do osiągnięcia określonej temperatury, kotły dwukomorowe, piece na biomasę, piece tylko i wyłącznie na drewno i inne

Wszystkie te rozwiązania i wiele innych mają na celu dążenie do polepszenia warunków energetycznych w naszych domach i stanu portfela. Piece na węgiel obecne dzisiaj w sprzedaży może wyglądem nie różnią się od tych sprzed kilkunastu lat, jednak ich wnętrze jest wyposażone zupełnie inaczej. Często ich dwukomorowa budowa przydaje się gdy zmienimy zdanie i będziemy chcieli użytkować inne paliwo np. eko groszek lub miał. Ponadto ich pracą kieruje sterownik utrzymujący żądaną temperaturę i czuwający nad bezpieczeństwem samego pieca, podobnie jak wentylator dostarczający powietrze do komory spalania.

Co więcej wybierając piec wyposażony w podajnik nie musimy się martwić o regularne uzupełnianie paliwa do komory, odbywa się to automatycznie. Jedyne co musimy zrobić, to tylko uzupełnić sam podajnik, co często jest czynnością wykonywaną raz na nawet 10 dni. Jest to ogromna wygoda, czystość i komfort cieplny w domu o jakim wielu z nas marzy, tak więc warto wymienić stary piec na kocioł nowszej generacji i nie martwić się nadchodzącą zimą.

Dużą energooszczędnością cechują się piece na drewno. Działają one na zasadzie zgazowania drewna. Proces ten odbywa się poprzez osuszenie drewna, wydobycie z niego gazu, który następnie zostaje spalony i również zamieniony na energię cieplną. Podczas jego spalania praktycznie nie powstaje dym tak więc ilość spalin przedostających się do atmosfery jest minimalna. Drewno nie jest drogim surowcem a za to przyjaznym człowiekowi i środowisku naturalnemu, nawet jeśli zostaje wykorzystane jako materiał opałowy.

Innym rodzajem paliwa stałego zdobywającego coraz większe uznanie wśród klientów jest eko groszek. Piece przystosowane do jego spalania są łatwe w obsłudze, w pełni bezpieczne i niedrogie. Sama obsługa pieca także jest minimalna a jego użytkowanie czyste, gdyż eko groszek jest odpowiednio pakowany.

Udostępnij na:
(Visited 109 times, 1 visits today)
Ocena artykułu
[Oddanych głosów: 0 Średnia: 0]